Jakie donice wybrać na swój taras

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Jeśli chcesz załączyć plik, uzupełnij poniższe pola.

Maksymalny rozmiar załącznika: 256 KiB.

Rozwiń widok Przegląd tematu: Jakie donice wybrać na swój taras

Jakie donice wybrać na swój taras

autor: jozef » ndz sty 22, 2023 9:01 am

Po wielu godzinach rozmyślań, badań i poszukiwań tej idealnej rośliny, która ożywi Twoje wnętrze lub doda trochę życia Twojemu wnętrzu, teraz myślisz, co z pojemnikiem? Jakie są dostępne opcje? Cóż, najważniejsza kwestia dotyczy materiałów z których zostały zrobione.

Na rynku dostępne jest całe spektrum materiałów z których wykonano donice. Wybór odpowiedniego materiału będzie miał duże znaczenie dla zdrowia Twoich roślin, a także podkreśli wizualną atrakcyjność Twojego wnętrza lub na zewnątrz. Najpopularniejszymi materiałami do sadzenia roślin są:

• Donice betonowe
• Sadzarki z włókna szklanego
• Plastikowe donice
• Ceramiczne donice
• Donice z terakoty
• Sadzarki z pianki

Donice, które wykorzystują naturalne materiały, są mniej popularne, ale mają też swoje zalety, takie jak donice laminatowe i metalowe. Ten przewodnik obejmuje najlepsze, a przy odrobinie analizy pomoże Ci wybrać właściwą donicę dla Ciebie i Twoich roślin.

Sadzarki z włókna szklanego

Włókno szklane jest stosunkowo nowym i nowoczesnym materiałem. Aby to zrobić, szkło jest przędzone we włókno, a następnie mieszane z żywicą, aby stworzyć bardzo mocny i elastyczny kompozyt. Ta mieszanka włókna szklanego i żywicy jest następnie umieszczana w formie, aby uzyskać różne kształty i rozmiary. Kilka rund szlifowania i warstwa podkładu nadają doniczce z włókna szklanego nieskazitelne i ochronne wykończenie. W dnie można wywiercić otwory drenażowe, aby zapewnić odpowiedni drenaż.

Metalowe donice

Na rynku dostępne są różne rodzaje pojemników metalowych, ale najczęściej stosowanymi materiałami są stal, aluminium, stal corten i miedź. Jako sadzarka zewnętrzna, metalowe pojemniki, zwłaszcza stalowe, z biegiem lat rdzewieją i stają się czerwone Wyjątek stanowi stal corten i miedź. Proces starzenia cortenu przyspieszają czynniki zewnętrzne, osiągają rdzawy kolor, ale nigdy nie zardzewieją. Materiały metalowe nie są porowate, więc aby zapewnić dobry drenaż, wywierć otwory w dnie, aby umożliwić odpływ wody i zapewnić dobry przepływ powietrza.

Na górę